Franke Arıza Çözümleri

Franke Bulaşık Makinesi Eco Yanıp Sönüyor

Franke Bulaşık Makinesi Eco Yanıp Sönüyor

Bulaşık makineleri mutfağın en fazla kullanılan cihazları arasında bulunuyor. Özellikle bazı zamanlarda çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak kullanıcıların karşısına teknik arızalar çıkabilmektedir. En sık görülen sorunlardan biride eco tuşu yanıp sönmesi sorunudur.

Bu sorunu çözmek için aşağıdaki yöntemlere yönelmeniz yeterlidir. Aşağıdaki tüm adımları denediğiniz halde halen sorunu çözemediyseniz, fazla zaman kaybetmeden Franke teknik servise danışmanız faydalı olacaktır.

Franke Bulaşık Makinesi Eco Yanıp Sönüyor
Franke Bulaşık Makinesi Eco Yanıp Sönüyor

İlgili Sorunun Çözümü
Makinenin kapağı doğru olarak kapatılmadığı takdirde bu tarz bir sorun ortaya çıkabilmektedir. Özellikle bulaşıkların yanlış şekilde yerleştirilmesi kapağın kapatılmasına engel olur. Bulaşıkları bir yığın halinde yerleştirmek yerine daha seyrek aralıklarla yerleştirmeniz doğru olacaktır. Bulaşıkları doğru bir şekilde yerleştirdiğinizden emin olduktan sonra cihazın kapısını kapatarak ilgili programı yeniden başlatmayı deneyin.
Bulaşık makinesine su gelmemesi bu sorunun oluşumuna zemin hazırlar.

Su akış hızını tespit ederek cihazı yeniden çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Suların kesik durumda olması veya su akışının çok yavaş olması cihazın tuşlarının yanıp sönmesine neden olacaktır. Su akışı normal bir seviyeye geldikten sonra sorunun çözülüp çözülmediğini öğrenmek için cihazı yeniden çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Tüm adımları yaptığınız takdirde halen sorun devam ediyorsa, Franke teknik servisinden yardım almanız mantıklı olacaktır. Servis gelene kadar cihazı fişten çıkararak servisin gelmesini beklemelisiniz. Bu adımları denediğiniz takdirde halen çözüm bulamamanız farklı bir arızanın meydana gelişine işarettir.

    444 78 56