Franke Arıza Çözümleri

Franke Buzdolabı Soğutmuyor

Franke buzdolapları ileri bir teknoloji ve özel bir tasarımla imal edilen ürünlerdir. Tüm amacı arıza veya sorun çıkarmamak üzere oluşturulmuş dayanıklı tüketim malzemesi olarak tasarlanmıştır. Bununla birlikte çok çeşitli dış etkiler, hatalı kullanım ve benzeri nedenlerle arızalar oluşabilir. Franke buzdolabı soğutmuyor, sıklıkla karşılaşılan bir sorun değildir. Buzdolabının soğutamamasının birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenler basit arızalar olarak evde çözüm oluşturulabilecek sorunlar da olabilir, daha teknik ve teknik servis müdahalesiyle çözülebilecek sorunlarda olabilir.

Franke Buzdolabı Soğutmuyor

Buzdolabının soğutmadığını fark ettiğinizde yapılması gereken ilk işlem, öncelikle dolabın fişinin çekilerek, içinin boşaltılması ve kapağı açık olarak en az 4 saat bekletilmesidir. Bu bekleme süreci sonrasında dolabın fişi tekrar takılır ve buzdolabının soğutma yapıp yapmadığını anlamak için boş olarak kapağı kapatılarak 10-15 dakika boyunca beklenilir. Bu bekleme sürecinde buzdolabınızın kapak kısmında bulunan lastiklerin düzgün olup olmadığına dikkat etmeniz, kapağın tam olarak kapanıp kapanmadığını kontrol etmeniz önemlidir. Franke buzdolabı soğutmuyor şikayetlerinin büyük bir kısmında, hatalı kullanım sonucu yıpranmış veya hasar görmüş kapak lastiklerinin payı bulunur.

Halen buzdolabının soğutmadığını fark ettiyseniz, en kısa süre içerisinde bir teknik servis personelinden yardım almanız gerekir. Bu işlem sonrasında arızanın evde giderilmesi için çaba göstermemeniz ve daha büyük arızaların ortaya çıkmasına engel olmak için mutlaka teknik servis başvurmanız, ürününüzün kullanım ömrünün uzaması açısından da önemlidir.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now Button444 78 56