Franke Arıza Çözümleri

Franke Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor

Bulaşık makineleri hassas detaylara paralel bir tasarıma sahiptir. Diğer bir deyişle bulaşık makinelerinin çalışması için gerekli kullanım talimatlarına uyulması önemlidir. Franke bulaşık makinesi temiz yıkamıyor şikayetinin oluşma nedenleri genelde kullanım hatalarından kaynaklanır. Bulaşık makinelerinin periyodik olarak temizliğinin yapılması, makinenin performansının daha yüksek şekilde olmasını sağlar. Bulaşıklarda oluşan lekeler ve temiz yıkamama gibi sorunlar, genel olarak pervanelerde biriken çeşitli atıklar nedeniyle oluşur. Pervanelerin düzenli olarak yerlerinden çıkarılarak gerekli temizliğinin yapılması gerekir. Bulaşıklarınızı yerleştirmeden önce, üzerlerinde olan artıkların temizlenmiş olmasına özen göstermeniz, pervanelerde artık birikmesine karşı önemli bir önlemdir.

Franke Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor

Franke bulaşık makinesi temiz yıkamıyor şikayetine enden olabilen birçok sebep vardır. Şebeke suyunun çok kireçli olması bu nedenlerden bir tanesidir. Şebeke suyunun basıncının düşük olması da diğer bir nedendir. Bu türlü şebeke suyu bulunan yerlerde, bulaşıklarda çizikler veya bulaşıkların tam temizlenememesi gibi sonuçlar ortaya çıkabilir. Şikayetin sürekliliği durumunda mutlaka teknik servisten yardım talep edilmelidir.

Bardaklarda oluşan lekelerin en büyük sebeplerinden biri, makinenin yıkama işleminin bitmesinin hemen ardından kapağının açılmasıdır. Isı farkının oluşturduğu üst raflardaki bulaşıklardan bardakların üzerlerine süzülen su, bardaklarda kuruyarak leke bırakır. Bu nedenle makineniz yıkama işlemini bitirdikten hemen sonra kapağını açmamak, yarım saat kadar beklemek, lekesiz bulaşıklarınızın ve bardaklarınızın olmasını sağlayan önemli bir püf noktasıdır. Şebeke suyunun basıncının yükselmesi, sert suyun yumuşatılması gibi teknik konularda mutlaka teknik servis personellerine başvurmanız gereklidir.

Yorum

  • Reply
    Sevgi

    Franke marka bulaşık makinesi bardaklarda hep kuru lekeler kalıyor makine kapısında nokta nokta pas lekesi görünüyor servis çok geldi gitti bir çözüm bulamadılar şimdide igarantisi bitti yalanla gelip şurası bozuk burası bozuk diyecekler elemanları hiç birşey bilmiyor onları iyi bir şekilde egitmeleri lazım tavsiyem Franke marka hiç bir şey almayın.

Görüşünüzü Paylaşın

Call Now Button444 78 56