Franke Arıza Çözümleri

Franke Buzdolabı Ünlem İşareti

Franke Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabında yaşanan ısı dengesizliğine paralel olarak, dolap üzerinde ki göstergede ünlem işareti görülebilir. Franke buzdolabı ünlem işareti, ısı azalması veya yükselmesine bağlı olarak ortaya, bir arızanın olduğunun belirtilmesi amacıyla oluşur. Bu sorun bazı durumlarda buzdolabı kapağının uzun süreli açık kalması nedeniyle oluşabilir. Bu sorunun çözümü için, buzdolabının boşaltılması ve fişten çekilmesi, ardından en az 4 saat kadar dinlendirildikten sonra, dolabın içerisinin doldurularak yeniden fişi takılması gerekir. Bu işlem sonucunda ısı dengelenecek ve ünlem işareti kaybolacaktır.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 88 48

Bununla birlikte ısı yükselmesi durumunda ortaya ünlem işareti, çok daha teknik ve ciddi bir arızanın oluştuğunun uyarısını yapar. Isı yükselmesi nedeniyle ortaya çıkan Franke buzdolabı ünlem işareti, genel olarak kompresörde ve onu soğutan fanlarda ortaya çıkan bir arıza nedeniyle, buzdolabının soğutamamasına paralel olarak oluşabilir. Bu durum teknik servis tarafından uzmanların inceleyerek gerekli onarım işlemlerini yapabileceği bir durumdur. Buzdolabının içerisini boşaltarak 4 saat boyunca fişten çektikten sonra, yeniden fişe takarak çalıştırdığınızda ünlem işareti halen yanıyorsa, en kısa süre içerisinde teknik servise hizmet talebi bırakmanız önemlidir.

Teknik servis personellerinin ürünün arızasını tespit etmek için gelinceye kadar geçen sürede buzdolabınızı fişten çekerek beklemeniz iyi bir önlemdir. Franke buzdolabının arıza veya çeşitli sorunlar oluşturmaması özel bir teknolojisi ve tasarımı bulunur. Bununla birlikte çeşitli dış etkiler bazı arızaların ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now Button444 78 56