Franke Arıza Çözümleri

Franke Bulaşık Makinesi Kapak Kapanmıyor

Franke Bulaşık Makinesi Kapak Kapanmıyor
Yüksek su sıcaklıklarında bulaşıkların yıkanmasına yardımcı olan bulaşık makinesinde çığır açan yenilikleri ile sektöre hızlı bir giriş yapan Franke’ nin tüm ürünleri son derece yüksek dayanıklılıkları ile dikkat çekiyor. Hem işlem çeşitliliği hem gelişmiş teknolojisi hem de parça dayanıklılığı ile son derece verimli ve uzun ömürlü bir kullanım performansı sağlayan Franke bulaşık makinelerinde bazı durumlarda kapak kapanmaması sorunu görülebiliyor. Franke bulaşık makinesi kapak kapanmıyor sorunu birden fazla nedene bağlı olarak meydana gelebilir.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 88 48

Franke Bulaşık Makinesi Kapağı Neden Kapanmıyor?
Franke markalı bir bulaşık makinesinde kapak kapanmaması sorunu pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Hatta söz konusu nedeninin bulaşıkların hatalı yerleştirilmesine bağlı sıkışma meydana gelmesi gibi çok basit bir durum olması da mümkündür. Bunun dışında Franke bulaşık makinesi kapak kapanmıyor problemi;

  • Kapı menteşesi arızası,
  • Kapı tutamağı sorunu,
  • Kapı kilit mekanizması arızası,

Şeklindeki durumlar nedeni ile de meydana gelebilmektedir. Bu noktada kapı menteşesi arızası ya da kapı kilit mekanizması arızası durumunda iki parçanın da uzman kişiler tarafından sökülerek, yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Ayrıca kapı kilit mekanizmasına akım taşıyan kabloların yanması veya işlevlerini kaybetmeleri nedeni ile de kapak kapanmıyor olabilir ki bu durumda da kablolar değiştirilir. Bunun dışında makine kapı tutamağı sorunlarında mutlaka tutamağın tutma yerinin düzgün bir şekilde hizalanmasına dikkat edilmesi gerekir ve kapak kolu kırılmış ise yenisiyle değiştirilmelidir.

    444 78 56