Franke Arıza Çözümleri

Franke Bulaşık Makinesi Bardak Işığı Yanıp Sönüyor

Bulaşık makineleri, bayanların mutfaklardaki en önemli yardımcılarından birisi konumunda bulunuyor. Zorlu ve maliyetli bulaşık yıkama işlemini düşük su tüketimiyle, daha kolay ve daha kaliteli şekilde yıkayabilmeye yardımcı olan Franke bulaşık makineleri son dönemlerde yaygın olarak tercih ediliyor. İleri nesil teknolojiye sahip olan Franke bulaşık makinelerinin yüksek dayanıklılığı kapsamında dijital teknolojileri de öne çıkıyor. Özellikle de Franke bulaşık makinesi bardak ışığı yanıp sönüyor şeklinde uyarılar ile mevcut çalışma halinde ortaya çıkan sorun ve arızalar hakkında tüketicileri bilgilendirmektedir.

Franke Bulaşık Makinesi Bardak Işığı Yanıp Sönüyor

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ ARAYIN
444 88 48

Franke bulaşık makinesi bardak ışığı yanıp sönüyor sorunuyla karşı karşıya kalınması durumunda öncelikli olarak gösterge lambasını kontrol etmek gerekiyor. Ardından ise bulaşık makinesi içerisinde yer alan ilgili bardak haznesini tamamen doldurmaya dikkat etmek gerekiyor. Bulaşık makinesinde bardak ışığının yanıyor olması bulaşıklar arasında bardak bölümünde mevcut olan bir problem olduğuna işaret etmektedir. Bardakların hatalı dizilimi, uygun olmayan noktalara teması gibi pek çok etkenin dışında bu bölümde meydana gelebilecek teknik sorunlarda bu ışığın yanıp-sönme ile tüketicinin uyarılmasını sağlar. Bu neden ile de günümüz modern Türkiye’ sinde bulaşık makinelerindeki bardak ışığının yanması ve sönmesi problemine ilişkin olarak profesyonel Franke bulaşık makinesi servisi hizmetleri sunuluyor. Bu hizmetler dahilinde bulaşık makinesindeki sorunların kısa zaman dilimlerinde giderilmesi sağlanır.

 • Omer Lutfi Savkay

  Franke 612 bulasik makinem isik yanip sonuyordu .Ve bir sekilde yikiyordu .Bazen bir programi iki seferde bitiriyordu.Su an acma kapama dugmesi calismiyor.Elektrik kontrol ettigimde makinete elektrik geliyor.
  Ariza kartta midir ?

  • admin

   Merhaba Ömer Bey,
   Teknik anlamda cihazı görmeden net bir şey söylememiz mümkün değil. Dilerseniz 444 88 48 numaralı çağrı merkezini arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

 • Abdülkadir bağcı

  Merhaba makinamız bardak yıkamaya geçiyor aiyal veriyor son beş on dakika sonra tamamen makina duruyor

444 78 56