Franke Arıza Çözümleri

Franke Bulaşık Makinesi Başlamıyor

Franke Bulaşık Makinesi Temiz YıkamıyorFranke bulaşık makinesi başlamıyor ve ekrana görüntü gelmiyorsa, aşağıdaki adımlar üzerinden bu sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Bu sorunun birden fazla nedeni olabilir. Elektrik ve su bağlantısının olmaması, kapağın tam olarak oturmaması gibi çeşitli nedenler bu durumu ortaya çıkarabilir. Makine çalışmıyorsa mevcut programı iptal ederek yeni program oluşturmayı deneyin. Sorunun devamı halinde Franke teknik servise başvurmanız gerekecektir.

Yerleşim Düzeni
Bulaşık makinesinin kapağı tam olarak kapatılmadığında yıkama işlemi başlamaz. Özellikle bulaşık makinesinin içine yerleştirilen ve tam olarak oturmamış parçalardan kaynaklı olarak bu durum ortaya çıkarabilmektedir. Yerleştirdiğiniz tencere, tabak, tava gibi ürünler kapağın iyi bir şekilde kapanmasına engel olabilir. Bu durumu kontrol ettikten sonra tekrar bulaşık makinesini çalıştırmayı denemelisiniz.

Su ve Elektrik Kontrolü
Su ve elektrik bağlantısının olmaması bulaşık makinesinin çalışmaması sorununun başlamasına neden olacaktır. Öncelikli olarak bağlantıların düzgün olduğuna emin olmanız gerekir. Cihazın ışıklarının yanmaması prizden kaynaklı olabilir. Bu durumda prize farklı bir cihaz takarak prizin çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer bu alanda bir sorun yaşıyorsanız fazla zaman kaybetmeden bir uzmandan yardım almanız faydalı olacaktır. Cihaza yeterli miktarda su gelip gelmediğini öğrenmek için, musluğu açarak su akışını kontrol etmeye çalışın. Su az miktarda akıyorsa bunun normale dönmesini beklemelisiniz. Su akışında herhangi bir sorun bulunmuyorsa cihazın arkasında bulunan hortumları kontrol etmeniz yerinde olacaktır.

    444 78 56