Franke Arıza Çözümleri

Franke Bulaşık Makinesi Deterjan Almıyor

Franke Bulaşık Makinesi E1 HatasıFranke bulaşık makinesi deterjan almıyor sorununu yaşıyorsanız aşağıdaki adımları deneyerek bu sorunu garantili olarak çözebilirsiniz. Deterjanı yıkama yapmadan önce makineye koyduysanız veya sepetlerdeki bulaşıklar deterjan haznesinin önünü kapattıysa bu sorun oluşabilir. Bütün yöntemleri denediğiniz takdirde halen bir çözüme varamadıysanız Franke teknik servise ulaşmanız lazımdır.

Doğru Deterjan Kullanımı
Deterjanı yıkama yapmadan bir süre önce bulaşık makinesinin deterjan haznesine koyarsanız, tablet deterjan yapışarak yıkama esnasında açılmayabilir. Bu durumu önlemek için deterjanı koyduktan hemen sonra yıkama programını başlatmanız lazımdır.

Bulaşık Yerleşimi
Bulaşıkların hatalı olarak dizilmesi karşınıza bu türden bir sorun çıkarabilir. Özellikle yığıntı halinde dizilen bulaşıklar deterjan haznesinin açılmasına engel olabilmektedir. Bu sorunun önüne geçebilmek için yerleştirmiş olduğunuz bulaşıkları kontrol etmeniz yerinde olacaktır. Herhangi bir parçanın bulaşık deterjanı haznesinin önüne geçmediğinden emin olmanız gerekir.

Temizlik
Öte yandan pervaneden kaynaklı sorunlardan dolayı bu durum ortaya çıkabilmektedir. Pervaneleri musluk altında temizleyerek tekrar cihaza takın. Bu adımdan sonra sorun halen devam ediyorsa, bulaşık deterjanınızı değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Tablet bulaşık deterjanı yerine toz deterjan kullanmanız sorunun önüne geçmeye yardımcı olabilir. Özellikle tablet deterjanlar bazen erimediğinden dolayı bulaşık makinesi deterjanı almakta zorluk çeker. Bu sorunu bitirmek açısından deterjan değiştirerek sorunu kesin olarak ortadan kaldırmayı düşünebilirsiniz. Tüm bu yöntemler işe yaramadıysanız Franke teknik servise danışmanız yerinde olacaktır.

    444 78 56