Franke Arıza Çözümleri

Franke Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıp Sönüyor

Franke Bulaşık Makinesi Su BoşaltmıyorBulaşık makinesinin ışıklarının yanıp sönmesi zamanla bulaşık makinesi kullanıcılarının karşısına çıkan sorunlar arasında bulunur. Mutfağın en fazla kullanılan cihazlarından biri olan bulaşık makinesinde karşılaşılan bu sorunu bitirmek için aşağıdaki adımlara uymak yeterlidir. Bütün bu yöntemleri denediğiniz halde sorun devam ediyorsa, fazla vakit kaybetmeden Franke teknik servisle iletişime geçmelisiniz.

Suyun Yetersiz Olması
Su durumundan dolayı bu tarz bir arıza karşınıza çıkabilir. Özellikle bulaşıkları yıkamadan önce su durumunu kontrol etmeniz yerinde olacaktır. Suların kesik durumda olup olmadığı veya yeterli düzeyde olduğunu gözden geçirmelisiniz. Bu durumları kontrol ettikten sonra sorun büyük bir ihtimalle ortadan kalkmış olacaktır.

Programın Ayarlanmaması
Bazen kullanıcılardan kaynaklı hatalarda bu durumun ortaya çıkmasına zemin hazırlar. Bulaşık makinesinin ışığı yanıp sönüyor hatasını alan kişiler yıkama programını seçmemiş olabilir. Bu tarz arızanın önüne geçmek için yıkama programının seçilip seçilmediğine göz atmanız gerekir. Halen aynı sorun devam ediyorsa, diğer adıma geçmeniz uygun olacaktır.

Bulaşık Makinesinin Kapağını Kontrol Edin
Bulaşık makinesinin kapağının düzgün bir biçimde kapatılmaması bu durumun oluşmasına neden olur. Bulaşıkların yanlış yerleştirilmesinden dolayı zamanla bulaşık makinesinin kapağı tam olarak kapanmayabilir. Bulaşıkları tekrar kontrol ederek kapağın iyi bir şekilde kapanmasına engel olacak bir parçanın bulunup bulunmadığını gözden geçirmelisiniz. Bu adımı uyguladıktan sonra yeniden cihazı çalıştırmaya hazırlanabilirsiniz.

    444 78 56