Franke Arıza Çözümleri

Franke Bulaşık Makinesi Elektrik Gelmiyor

Bulaşık makineniz çalışmıyorsa, aşağıdaki adımları denemeniz soruna çözüm bulmanıza neden olabilir. Çeşitli nedenlerden dolayı bu durumun ortaya çıktığı bilinir. Tüm bu adımları denediğiniz halde halen sorun devam ediyorsa, fazla zaman kaybetmeden Franke teknik servisle iletişime geçmeniz yerinde olacaktır.

Elektrik Bağlantısını Kontrol Edin
Bulaşık makinesinin çalışmaması elektrik bağlantısından kaynaklı olarak ortaya çıkan bir sorun halindedir. Öncelikli olarak cihazın bağlı olduğu prizi kontrol ederek sorun olup olmadığını tespit etmelisiniz. Özellikle cihazın bağlı olduğu prize farklı bir cihaz takarak elektrikle ilgili bir arıza olup olmadığını çözebilirsiniz. Eğer sorun gözüküyorsa bir uzmandan yardım almanız faydalı olacaktır.

Yerleşim Düzeni
Bulaşık makinesinin kapağı tam olarak kapanmadığında çalışmayacaktır. Kapağın iyi bir şekilde kapanmasına engel olan bulaşıkları tespit ederek yeniden düzgün bir şekilde bulaşıkları yerleştirmelisiniz. Tava, tencere, tabak, kepçe tarzındaki ürünler bulaşık makinesinin kapanmasına engel olabilir. Bulaşıkları yığıntı halinde değil, daha çok seyrek aralıklarla dizerek sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Su Akışı
Su durumundan dolayı da bu tarz bir sorun karşınıza çıkabilir. Suyun kesik olması veya su akışının yetersiz seviyede olması bu duruma zemin hazırlayacaktır. Suyu kontrol ederek herhangi bir sorunun olup olmadığını kontrol edin. Eğer su akışı az gözüküyorsa su akışı normal düzeye gelene kadar beklemeye özen göstermelisiniz. Sorun bundan kaynaklanıyorsa bulaşık makinesinin yeniden çalıştığını görebilirsiniz.

    444 78 56