Franke Arıza Çözümleri

Franke Bulaşık Makinesi Tableti Eritmiyor

Franke Bulaşık Makinesi E1 HatasıÇeşitli nedenlerden kaynaklı olarak bulaşık makinesi tableti eritmiyor sorunuyla karşı karşıya gelebilirsiniz. Aşağıdaki çözüm yolları üzerinden sorunun çözümünü kısa süre içinde sağlayabilirsiniz. Tüm çalışmalara rağmen halen sorun devam ediyorsa, fazla zaman kaybetmeden soluğu Franke servisinde almanız faydalı olacaktır.

Program Seçimi
Kısa program seçmişseniz ayrıca su sıcaklığı belirli bir derecenin altında bulunuyorsa bulaşık deterjanı erimeyebilir. Bu sorunun üstesinden gelmek için yüksek dereceli programları tercih edebilirsiniz. Sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için yüksek dereceli program tercih ederek bulaşık makinesini yeniden başlatmayı deneyin.

Doğru Bulaşık Yerleşimi
Bulaşıklar kullanıcı tarafından yanlış yerleştirildiği takdirde bu tarz bir sorun ortaya çıkabilmektedir. Sepetlere hatalı şekilde yerleştirilen bulaşıklar deterjanın tam olarak erimemesine neden olur. Bu sorunu gidermek için bulaşıkları doğru bir şekilde yerleştirdikten sonra programı yeniden başlatmalısınız.

Pervane Kontrolü
Aynı zamanda pervanelerin dönmesini engelleyecek herhangi bir sorunda bu duruma zemin hazırlayabilmektedir. Bu nedenle bulaşıkları cihaza yerleştirdikten sonra pervanenin sağlıklı bir şekilde dönüp dönmediğine emin olmanız gerekir. Pervanenin dönmesine engel olacak çeşitli bulaşıkları kaldırarak programı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Erken Deterjan Koymak
Bulaşıkları yıkamadan önce tableti deterjan haznesine koymanız deterjanın yapışmasına neden olur. Bu tarz olumsuzluklarla karşılaşmamak için tableti koyar koymaz bulaşıkları yıkamaya özen göstermelisiniz. Aksi halde bulaşık tabletinin erimemesi sorunu çok sık bir şekilde karşınıza çıkabilir.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now Button444 78 56