Franke Arıza Çözümleri

Franke Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Franke bulaşık makineniz su almıyorsa, aşağıdaki adımları deneyerek sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz. Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak bu durum zaman içinde ortaya çıkabilmektedir. Aşağıdaki tüm adımları denediğiniz halde halen sorun devam ediyorsa, fazla zaman kaybetmeden Franke teknik servisiyle iletişime geçmeniz gerekir.

Yerleşim Düzeni
Bulaşık makinesinin kapağı tam olarak kapanmadığında çalışmayacaktır. Özellikle yanlış yerleştirilen bulaşıklar bu sorunun ortaya çıkmasına neden olur. Sepet kısmına tam olarak oturmayan bulaşıklar nedeniyle cihazın kapağı iyi bir şekilde kapanmayabilir. Yerleşim düzenini gözden geçirdikten sonra yeniden bulaşık makinesinin çalışıp çalışmadığına bakarak diğer adımlara geçmeyi düşünebilirsiniz.

Su Akışı Kontrolü
Bulaşık makinesine yeterli su gelmediği takdirde bulaşık makinesinin su almaması sorunu ortaya çıkabilir. Bu durumu kontrol etmek için musluğu açarak su akışını kontrol etmeniz gerekir. Su az akıyorsa suyun normal düzeyde akmasını beklemelisiniz. Eğer su akışı normal gözüküyorsa ancak halen sorun devam ediyorsa, cihazın arkasında bulunan hortumlarda sorun çıkmış olabilir. Hortumların düzgün takılıp takılmadığını son bir kez gözden geçirmeyi denemelisiniz.

Tahliye Hortumunu Kontrol Edin
Cihazın arka kısmında yer alan hortumda kıvrılma gibi durumlar söz konusu olursa, cihazın su tahliyesi olmayacağından bulaşık makinesi çalışmayabilir. Bunu çözmek için cihazın arka kısmından görülüp görülmediğini kontrol etmelisiniz. Eğer görüyorsanız hortum kıvrılmıştır. Hortumu düzelterek cihazın su alıp almadığını kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now Button444 78 56