Franke Arıza Çözümleri

Franke Ankastre Fırın Çalışmıyor

Mutfağın en fazla kullanılan cihazlarından biri olan fırınlarda çeşitli nedenlerden dolayı arızalar oluşabilmektedir. Özellikle ankastre fırın çalışmıyor sorunu kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı sorunlar arasında bulunur. Aşağıdaki yöntemleri denediğinizde soruna ilişkin garantili bir şekilde çözüm bulabilirsiniz.

Fırına elektriğin gelmemesi bu sorunun ana nedenlerinden biridir. Özellikle elektrik kontrolü sağlayarak herhangi bir sorunun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Cihazın kullanıldığı prizde farklı bir cihaz kullanarak prizde bir sorun bulunup bulunmadığına bakın. Eğer elektrikten kaynaklı olarak bir sorun varsa, fazla zaman kaybetmeden bir uzmandan yardım almanız faydalı olacaktır.

Eğer fırını ilk kez kullanacaksanız öncelikli olarak saat ayarı yapmanız gerekir. Fırın saatini ayarlayabilmek için cihazın kılavuzunu okumanız yeterli olacaktır. Cihazın üzerinde yer alan tuşlar yardımıyla kısa bir süre içinde cihazın saatin ayarlanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak saatin onaylanması için birkaç saniye boyunca herhangi bir tuşa basmamanız gerekecektir.

Ayrıca program ayarlarından kaynaklı bir sorunda fırının çalışmaması gibi bir şikayeti ortaya çıkarabilir. Düğmelerden birisi kapalıysa bu durumda cihaz çalışmayacaktır. Cihazın düğmelerini yeniden kontrol ederek bu durumun oluşup oluşmadığına bakmalısınız.

Bütün bu adımları denediğiniz halde halen Franke fırın çalışmıyorsa fazla vakit kaybetmeden Franke teknik servise danışmanız doğru bir karar olacaktır. Servis gelene kadar cihazın fişini çekerek beklemeye özen göstermelisiniz. Ayrıca cihazın içini açma gibi farklı bir işlemin yapılmaması da yerinde olacaktır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now Button444 78 56