Franke Arıza Çözümleri

Franke Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Açılmıyor

Franke Bulaşık Makinesi İyi YıkamıyorFranke bulaşık makinesinde zaman içinde bazı nedenlerden kaynaklı olarak sorunlar ortaya çıkabilir. Deterjan kapağının açılmaması sorunu kullanıcıların karşısına çıkabilen durumlar arasındadır. Durumun oluşmasında birkaç farklı neden bulunur. Bu yöntemler uygulandığı takdirde bulaşık makinesinin deterjan kapağı açılmıyor sorununa karşı garantili olarak çözüm alabilirsiniz.

Bulaşık Yerleşimi
Bulaşık makinesinin sepet kısmına yerleştirilen bulaşıkların yanlış konumlarda olması bu duruma neden olabilir. Özellikle tabak, tencere, kepçe tarzındaki mutfak ürünleri nedeniyle deterjan haznesinin önü kapanabilir. Bu nedenle ilk olarak bulaşık makinesinin sepet kısmını kontrol ederek haznenin önünü kapatan herhangi bir şeyin olmadığına emin olmalısınız. Bulaşıklar sık ve yığıntı şeklinde yerleştirilmemeli, aralarında mutlaka boşluk olmasına özen göstermelisiniz.

Program Seçimi
Ayrıca çeşitli bulaşık makinelerinde yer alan zamanlayıcı özelliği de bulaşık makinesinin deterjan kısmının açılmasına engel olabilir. Bu tarz durumlarda cihazın kılavuzunu kontrol edin. Eğer sorun bundan kaynaklanıyorsa deterjan bölümünün açılacağı zamanı değiştirmeye çalışabilirsiniz. Genel olarak bu yöntemlerin tercih edilmesinden sonra deterjan bölmesinin açılmaması sorununun önüne geçilebilmektedir. Ancak halen sorun devam ediyorsa Franke teknik servisten yardım almanız gerekir. Servis gelene kadar cihazda herhangi bir işlem yapmamanız yerinde olacak. Bu süre boyunca cihazı fişinden çekerek beklemeniz daha doğrudur. Teknik arıza veya kullanıcı hatasından kaynaklı olarak bu tarz bir durumun ortaya çıktığı bilinen durumlar arasındadır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now Button444 78 56