Franke Arıza Çözümleri

Franke Ankastre Fırın Fan Durmuyor

Fırın mutfağın en fazla tercih edilen cihazları arasında bulunuyor. Zaman içinde fırınlarda çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak arızalar çıkabilmektedir. Franke kullanıcıları ise fırın fanı durmuyor sorunuyla zamanla karşı karşıya kalabilirler. Sorunun çözümü için aşağıdaki yöntemler yeterli olup, bu yöntemler üzerinden sonuç alamayan kişilerin vakit kaybetmeden Franke teknik servisi tercih etmesi yerinde bir karar olacaktır.

Termostat Arızası
Bu cihazlarda aşırı sıcaklık termostatı yer alır. Bu termostat sayesinde fırının ısınmasıyla birlikte fırın fanına voltaj gönderimi sağlanır. Böylelikle soğutma yapmak için fırın fanı devreye girer. Eğer fırın termostatında arıza meydana gelmişse, fırının fanı sürekli olarak çalışmayı sürdürebilir.

Eğer arıza bu sorundan kaynaklı olarak oluşmuşsa termostatın sökülmesi ve yerine yenisinin takılması gerekmektedir. Böylelikle fırın fanının sürekli çalışması sorununa da kesin olarak bir çözüm sağlamış olursunuz.

Röle Arızası
Franke fırınlarda nadir olarak görülen arızalardan biride röle arızasıdır. Fırının pişirme ve kızartma devrelerinin kontrolü röle yardımıyla sağlanır. Söz konusu rölelerde herhangi bir sorun oluştuysa kontrol panosu fırın fanlarına daimi olarak voltaj göndererek çalışmasına neden olur.

Bu tarz bir sorun oluşmuşsa fırın kartının mutlaka değiştirilmesi lazımdır. Genel olarak fırınlarda oluşan bu sorunun ana nedenleri bunlardan kaynaklıdır. Ancak bu çözüm yöntemlerini denediğiniz halde halen iyi bir sonuç alamadıysanız farklı arızaların üzerinde düşünmeniz yerinde olacaktır.

    444 78 56