Franke Arıza Çözümleri

Franke Bulaşık Makinesi E4 Arızası

Bulaşık makineleri mutfağın en fazla tercih edilen cihazları arasında bulunuyor. Özellikle bazı dönemlerde çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak bulaşık makinesi kullanıcıların karşısına çeşitli sorunlar çıkabilmektedir. Franke bulaşık makinesi kullanıcıların karşısına e4 arızası zamanla çıkabilir. Bu durumdan kurtulmak için aşağıdaki adımları harfiyen yerine getirmek yeterli olacaktır. Tüm adımları denediğiniz halde halen soruna dair bir çözüm bulamadıysanız, vakit kaybetmeden Franke teknik servise danışmanız faydalı olacaktır.

Bulaşık makinesi yıkama esnasında suyu tam olarak ısıtmıyorsa program takılı kalmıştır. Bu durumla karşı karşıya kaldığınızda ilgili programı iptal ederek yeniden programlamanız gerekir. Ayrıca seçilen programda suyun ısınmasına engel olabilir. Doğru programı seçerek bulaşık makinesini bu şekilde çalıştırarak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Bulaşık makinesini sıfırlamak sorun hakkında çözüm almanıza yardımcı olur. Bunun için cihazı fişten çekerek bir dakika boyunca beklemeniz yeterli olacaktır. Tekrardan prize taktığınızda büyük ihtimalle bu sorun bir daha karşınıza çıkmaz. Ayrıca cihazın arka kısmında yer alan hortumların yerinden oynaması da aynı şekilde sorunla karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. Bu nedenle cihazın arka bölümünde yer alan hortumların kaymamış olduğuna ve yerinin düzgün olduğuna emin olmalısınız. Bütün adımları yaptığınız halde sorun halen devam ediyorsa, farklı bir işlem yapmadan teknik servise başvurmalısınız. Teknik servis gelene kadar cihazın fişini çekip beklemeniz yerinde bir karar olacaktır.

    444 78 56