Franke Arıza Çözümleri

Franke Bulaşık Makinesi Ses Çıkarıyor

Bulaşık makinesi ses çıkarıyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz. Tüm yöntemleri uyguladığınız halde sorun devam ediyorsa, fazla zaman kaybetmeden Franke teknik servise yönelmeniz yerinde olacaktır.

Makinenin Dengede Durduğuna Emin Olun
Bazen cihazın yanlış şekilde konumlandırılması cihazın daha sesli çalışmasına neden olabilir. Bu sorunu çözmek için cihazın dengeli bir şekilde yerleştirildiğine emin olmalısınız. Özellikle cihazın ayakları sabit ve dengede durmalıdır. Bunu kontrol ettikten sonra sorunun tekrar edip etmediğini kontrol etmeniz gerekecektir.

Aşırı Bulaşık Yerleştirilmesi
Cihaza aşırı şekilde bulaşık yerleştirilmesi bu sorunun oluşumuna zemin hazırlar. Bu nedenle cihaza daha seyrek düzeyde bulaşık yerleştirerek sorunun çözülüp çözülmediğine bakabilirsiniz. Yıkama pervanesinin bulaşıklara çarpması bu durumun oluşmasına neden olacağından, pervaneye çarpan herhangi bir bulaşığın olup olmadığını gözden geçirmeniz faydalı olacaktır. Bu durum bulaşık makinesi ses çıkarıyor sorununun sık bir şekilde görülmesine neden olurken, aynı zamanda bulaşık makinesinin çalışmaması gibi farklı sorunlara da yol açabilir. Bu nedenle bulaşıkların özenli bir şekilde yerleştirilmesi önemlidir.

Program Seçimi
Elektrik geldiğinden emin olarak makinenizi açın. Makinenin ön kısmında yer alan program tuşlarından program seçimi yaparak başlatma tuşuna basın. Bu adımdan sonra bulaşık makinesi otomatik olarak yıkama işlemini başlatmış olacaktır. Çeşitli modellerde program ayarlarından kaynaklı olarakta uyarı sesi çıkabilir. Bu programı yeniden değiştirerek bulaşık makinesin ses çıkarmasının önüne geçebilirsiniz.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now Button444 78 56